Maria Shop
Acum este 26 Iul 2017 19:27

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 253 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CONCURS MARE, mare concurs!
MesajScris: 09 Sep 2009 23:51 
Neconectat
Site Admin

Locaţie: Sinaia
Va era dor de un concurs? Mie da, ca parca am cam lancezit in vara asta. A venit toamna, trebuie sa trecem iarasi la treabaaaa.
Mai intai sa va spun care va fi premiul: un weekend, pentru doua persoane, la Sinaia, in perioada 16-17 octombrie 2009, cu mic dejun inclus. Cum e hotelul, va pot spune fetele care au fost la targul organizat aici. Este un hotel de **stele, situat in centrul orasului Sinaia. Va mai puteti documenta si pe ...........Pana ce se va sfarsi concursul, o sa ma gandesc daca mai condimentez micul sejur cu ceva.
Si acum sa trecem la subiect.
Alegeti o bijuterie, creatie proprie. Postati fotografia cu descrierea materialelor folosite, sugestii legate de felul in care ar putea fi purtata (in ce , la ce tinuta, etc.) si, chiar o mica poveste legata de felul in care ati ajuns la ideea modelului, cum sau ce v-a inspirat.
Dupa ce veti posta, o sa va inscriu in chestionar si...ramane sa fiti votate de membrii forumului sau de oricine "are drum" pe aici.
Nu exista nici o conditie legata de tipul bijuteriei. Poate fi orice, bratara, cercei, colier...orice. Voi alegeti ceea ce credeti ca va scoate in evidenta talentul si va poate ajuta sa castigati.
Forumul nu permite un chestionar cu mai mult de 10 pozitii, asa ca voi crea atatea chestionare cat va fi nevoie, pentru ca toata lumea sa...incapa. Pentru ca cei ce vor sa va voteze sa nu va caute prea mult, in momentul in care va inscriu in chestionar, o sa adaug eu, la sfarsitul mesajului in care ati expus bijuteria, numarul chestionarului si poztia in care puteti fi gasite si votate.
Exponatele pot fi votate de oricine, este singurul topic, in acest moment, la care au acces chiar si vizitatorii.
La concurs poate participa orice persoana care este client MariaShop si a efectuat macar o comanda in perioada 10.06-10.09 din acest an.
Concursul incepe in data de 13.09 si se incheie pe 10.10.2009

REGULAMENT...suplimentar:

Am tot gandit o metoda care sa faca imposibila fraudarea, sau macar sa faca ceva mai mica aceasta posibilitate. Cum pana si site-uri teribil de protejate din lumea asta pot fi sparte, am decis, desi stiu ca e o metoda greoaie, ca singurele persoane care pot vota sa fie utilizatorii inregistrati. Astfel, pot avea control asupa persoanelor care voteaza, fiindca pot vedea IP-ul membrului votant. Orice IP care este ciudatel (nu poate fi localizat, IP-uri multiple din SUA, etc) va descalifica fara drept de apel participantul. Asa incat, oricine doreste sa ajute un concurent, este rugat sa o faca in mod corect, fiindca altfel il poate ajuta sa iasa din concurs. Am decis ca toate concurentele sa ramana in concurs, sa o luam de la zero, cu exceptia pozitie 5 care a cerut explicit excluderea, dar care va fi inscrisa indata ce va cere, la fel de explicit, includerea intre candidati.
Deci...bafta tuturor!

De votat, se voteaza aici: viewtopic.php?f=28&t=263

Sus

Subiectul mesajului: Re: CONCURS MARE, mare concurs!
MesajScris: 12 Sep 2009 17:58 
Neconectat

Locaţie: botosani
wow ce tare d-na maria. chiar ca imi e tare dor de un concurs, mai ales ca pana acum nu am participat la nici unul, doar am vizionat de pe margine ca sa zic asa. si premiul... super tare. multumim de concurs, o sa pun si eu ca o incepatoare ce sunt o creatie cu o poveste a ei, sa nu radeti :roll:

Sus

MesajScris: 12 Sep 2009 17:58 
Neconectat

excelenta idee!

am 2 intrebari:
- creatiile trebuie sa contina margelute/accesorii de la mariashop?
- cum ne inscriem in concurs? unde trimitem pozele?

Sus

MesajScris: 12 Sep 2009 18:43 
Neconectat
Site Admin

Creatiile nu trebuie sa contina margele cumparate din magazinul nostru. Participarea e conditionata de efectuarea unei comenzi anterioare la noi, nu de folosirea materiei prime de la noi in realizarea bijuteriei expuse.
De inscris, va inscriu eu, indata ce ati postat pe forum poza si povestea aferenta. Inscrierea consta, de fapt, in trecerea numelui vostru in chestionar. Locul de votat, adica.

Sa ma iertati, o sa bolduiesc mesajele mele, tocmai pentru a fi mai usor de citit precizarile.

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 00:58 
Se pare ca sunt prima participanta la acest concurs. :)

Produsul cu care particip este un set compus dintr-o bratara si o pereche de cercei. Cerceii sunt cu tortita de argint 925 si au o lungime de aproximativ 2 cm. Bratara este montata pe sarma siliconata transparenta si contine perle albe de 8 mm, biconice transparente de 4 mm si margelute albe de nisip de 2 mm.

Prietena mea urma sa se casatoreasca si povestindu-mi despre pregatirile de nunta, mi-a marturisit ca ii este foarte greu sa gaseasca un set elegant si finut din perlute care sa fie compus doar din bratara si cercei, care trebuia sa fie neaparat din argint, datorita sensibilitatii pe care o are cand poarta cercei tip gablonturi.

Nu o interesa sa cumpere si colier, deoarece croiul rochiei nu ii permitea purtarea lui, fiind un model cu umerii goi si decolteul pana la baza gatului. In conditiile acestea, m-am gandit sa-i fac o surpriza cat mai curand si sa-i creez un model deosebit.

Pentru ca margelitul este o pasiune de a mea de ceva vreme, am avut produsele potrivite pentru aceasta surpriza. Partea mai dificila a fost gasirea modelului de bratara care sa contina aceste perlute albe. Nu voiam sa fie o simpla insiruirea a lor pe ata, ci sa fie un model aparte, care sa aiba tinuta pe mana, sa fie atat finut, cat si suficient de evident incat sa fie vizibil de la distanta si in pozele de nunta.

In momentul in care am vazut pe net un model asemanator, dar din biconice si in alta combinatie de margele si culori, am stiut ca este modelul pe care mi-l doream. Cerceii au venit ca o prelungire naturala a acestui model de bratara.

Nu mai are rost sa spun cat de incantata a fost de acest set si ca i s-a potrivit la fix. Pe viitor il va putea purta la orice rochie de ocazie si la orice culoare.

In concluzie, nu mai spun decat atat: "Votati acest set"! :)

Imagine

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 01:07 
Neconectat

Locaţie: Timisoara
Revin cu un mesaj din contul meu. Se pare ca am postat mesajul anterior din postura de vizitator.

Deci, votati setul "Elegant white pearls".

Toate bune!

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 12:25 
Neconectat
Site Admin

A trecut o zi deja...participare slaba...nu va place premiul, sau nu stiti ce sa alegeti pentru concurs, din tot ceea ce ati realizat?

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 20:46 
Neconectat

Locaţie: timisoara
si eu m-am gandit sa particip dar nu stiu ce sa aleg :(

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 20:47 
Neconectat

cum sa nu ne placa premiul, doar ca nu stiu ce sa aleg.

sunt incepatoare in ale margelitului , si imi doream o bratara, sa fie eleganta dar lata. multa vreme nu am stiut exact cum ar trebui sa arate dar, am vazut modelul la o persoana cu experienta in margelit si am rugato sa imi dea schema. cam asa a "luat viata" aceasta creatie a mea , pentru mine.

Imagine

sper sa va placa si voua pe cat mi-a placut mie si sa votati

Editat de MariaShop
Am pus eu poza, multumesc Bijoux. Dar as fi vrut ca poza sa se vada mai bine, sa fie mai mare. Am si solicitat asta, de altfel

Ultima oară modificat de lorybalan pe 19 Sep 2009 19:17, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 20:57 
Neconectat

Locaţie: Bucuresti
Foarte frumos concursul! Imi place "tema" este foarte bine gandita! ;) E greu intr-adevar sa alegi din toate minunile pe care le-ai creat, fiecare spune cate ceva despre creator! Succes!

Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of man go together.” (John Ruskin)

Ultima oară modificat de bijouxdemonange pe 14 Sep 2009 22:26, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 21:49 
Neconectat

am ales intr-un final acest colier...pt. ca are si o povesteImagineImagine
colierul se numeste''perseids'' si am fost inspirata de curentul Perseidelor,suparata fiind ca am ratat ploaia de stele din 12 spre 13 august :(
materiale folosite:-fetru bordo
-accesorii metalice argint tibetan
-perle sticla 12cm
margelute sticla
-lant argintiu

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 22:24 
Neconectat

Issa, este superb colierul tau! imi place de mor!

Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of man go together.” (John Ruskin)

Ultima oară modificat de bijouxdemonange pe 19 Sep 2009 19:56, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 22:42 
Neconectat
Site Admin

O sa va rog sa incercati sa puneti poze mai maricele (uite c-am trait sa ma vad si scriind asta) sau link direct catre bijuterie, acolo unde o aveti voi expusa, pe un blog, site, etc. Fiindca as vrea sa poata fi vazute cat mai bine.
Am facut in asa fel, incat oricine sa isi poata schimba votul, pana in ultima zi a concursului. Asta pentru ca vad ca apar exponate pe parcurs si e bine ca cineva care poate ca a votat azi, sa isi poata schimba votul maine, daca i se pare un alt exponat mai interesant.

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 23:07 
Neconectat

multumesc,bijouxdemonange!

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 23:31 
Neconectat
Site Admin

Issa, da-mi si mie un link catre poza asta, sau trimite-mi-o pe mail, te rog!

Sus

MesajScris: 14 Sep 2009 23:57 
Neconectat

http://2.bp.blogspot.com/_vqHWzV9hu2Y/S ... e+4501.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_vqHWzV9hu2Y/S ... 4500-1.jpg

Sus

MesajScris: 15 Sep 2009 11:41 
Neconectat

multumesc de ajutor bijouxdemonange

dna maria cum poate cineva vota imaginea mea? :?:

Sus

MesajScris: 15 Sep 2009 12:10 
Neconectat
Site Admin

Uite aici se voteaza! viewtopic.php?f=28&t=263

Sus

MesajScris: 15 Sep 2009 13:10 
Neconectat

lorybalan scrie:
multumesc de ajutor bijouxdemonange

dna maria cum poate cineva vota imaginea mea? :?:

Pai, copiaza codul de la mine din mesajul de mai sus si editeaza-ti mesajul anterior, ca sa se vada poza ta mai mare! E pacat, este draguta bratara ta! ;)

Iar de votat, uite aici!

Sus

MesajScris: 15 Sep 2009 15:20 
Neconectat

In sfarsit am reusit sa ma hotarasc ce piesa ma reprezinta! Nu mi-a fost deloc usor, sunt atatea care imi plac si care spun atatea despre mine! Initial am vrut sa aleg un colier, negru cu mov, insa, pe cat de minunat era, parca omitea anumite aspecte ce ma caracterizeaza! Si chiar importante! M-am maii gandit si la altele, la o piesa din colectia curcubeu, la o gargarita ssimpla dar jucausa, la un fluturas vesel si colorat! Insa parca nimic nu ma reprezinta mai mult decat una dintre ultimele mele creatii: bratara Back to life!
De ce ma reprezinta si de ce imi poate reprezenta cu succes munca? Pai sa va povestesc:

* in primul rand este confectionata in intregime din sute de margelute mici de nisip. De ce e important? Pentru ca margelutele de nisip pur si simplu m-au fascinat in urma cu aproape un an cand mi-am (re)descoperit pasiunea pentru bijuterii, margele, frumos si culoare, imaginatie si joaca! (Si spun redescoperit, pentru ca inca de mica visam sa ajung designer de bijuterii (pretioase) si imi faceam schite pentru atunci cand voi avea propriul atelier :p ) Nu puteam decat sa ma minunez si sa ma indragostesc de multele minuni ce se pot crea din aceste mici margelute!

*apoi, imi dezvaluie firea jucausa si vesela: pur si simplu m-am jucat cu margelutele, cu culorile, cu formele! Imi place sa imbin, sa combin, sa asortez, sa visez, sa construiesc, sa ma joc, sa-mi imaginez! Sunt ca un copil uneori care la fiecare pas pe care-l face este plin de curaj dar si de curiozitate asupra a ceea ce va gasi, va dezvalui, va crea! Din joaca descopar lumea, in esenta ei: plina de iubire, de visare, de spiritualitate, de lumina, de viata, de mister si nemarginire, pace si speranta, creatie !

* Fiecare culoare are semnificaria ei pentru mine, culorile nu sunt alese chiar la intamplare! De altfel sunt si culorile preferate!
-verdele il asociez cu iubirea(in sensul ei cel mai profund si pur, acea iubire datatoare de viata), cu viata si pacea, linistea si siguranta!
-albastrul il asociez cu visarea, cu misterul si nemarginirea, cu profunzimea lucrurilor dar si cu speranta, serenitatea, idealul!
-galbenul este culoarea soarelui, a veseliei, a fericirii. O asociez cu lumina si caldura!
-movul -in cazul de fata nuanta de lila- il asociez cu spiritualitatea, creatia si unitatea, ca un fir ce se afla in toate si le leaga unele de altele!

*Designul spune iar multe: sunt patru randuri legate unele de altele printr-un fir serpuit, amintind de cele patru planuri principale ale vietii: fizic, psihoemotional, spiritual si energetic, unite intre ele intr-un tot unitar prin acel suflu, acel mister nedezvaluit inca intrutotul!

*si nu in ultimul rand este vorba de complexitatea personalitatii mele, a gandirii si a trairilor mele! Nimic nu este simplu pentru mine, totul are ceva dincolo de aparente, semnificatii ascunse, vise si idealuri!
Imagine

Imagine

Ca o incheiere, vreau sa va spun cum am ajuns la aceasta creatie: initial am inceput un colier in aceste nuante. Colierul, culorile, combinatia, designul, tot il visasem oarecum intr-o noapte, mi l-am imaginat in fiecare detaliu! Puteti vedea un pic din el intr-una din imagini, alaturi de camasa cu care se potriveste de minune! Cum spuneam, l-am inceput, insa nu am reusit sa il termin inca, necesitand foarte mult timp, rabdare si materiale! In schimb, am creat aceasta bratara pentru a-l completa! Ideea mi-a venit cand am vrut sa invat o noua tehnica si trebuia sa imi aleg materialele cu care sa lucrez! Bratara il completeaza perfect!

Iar numele,Back to life, se refera la faptul ca o perioada cam lunguta am creat foarte putin, am avut o perioada in care imi cam pierdusem speranta, eram dezamagita, intrasem intr-o oarecare depresie gandindu-ma ca nu voi putea sa imi realizez visul. Iar aceasta creatie a venit tocmai ca o revenire la viata, o recapatare a sperantei si a visului! Ca orice vis maret, nu e deloc usor sa il atingi! Piedici sunt la tot pasul, iar eu nu fac exceptie! Dar cum unul din principiile dupa care ma ghidez este: daca toate iti merg bine, usor si repede , sigur nu esti pe drumul cel bun! nu pot face altceva decat sa merg mai departe!

sper ca nu v-am plictisit si chiar din contra, sa va placa povestea mea!

P.S. Imaginile la dimensiuni mai mari le puteti vizualiza in urmatoarele locatii:

http://lh5.ggpht.com/_UwIaDCUtcAA/Sqz_X ... lages2.jpg

http://lh6.ggpht.com/_UwIaDCUtcAA/Sq92k ... noi66a.jpg

Va multumesc!

Sus

MesajScris: 15 Sep 2009 17:53 
Neconectat

Locaţie: Snagov
super concurs, si eu am sa pun o perechie de cercei! .. :) abea astept.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 11:17 
Neconectat

Hmmm nu prea se inghesuie lumea! strange.....

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 11:25 
Neconectat
Site Admin

Ma mira si pe mine...sincer, nu ma asteptam la o participare atat de mica. Prin comparatie, cand dadeam premiu de 100 de lei, era inghesuiala. Si am anuntat pe toata lumea.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 11:30 
Neconectat

Poate e prea lung termenul limita, si poate multe se gandesc sa mai astepte, ca sa vada "concurenta" sau sa realizeze o bijuterie mai frumoasa cu care sa participe. Si eu vreau sa particip, dar ma gandeam sa mai astept. Poate daca termenul era mai scurt, s-ar fi mobilizat mai multa lume sa trimita, mai repede... nu stiu.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 11:33 
Neconectat

Pai eu pe asta eu chiar nu-l vad ca pe un concurs in care ai de ce sa astepti sas vezi concurenta... Daca era de facut o piesa ceva dupa un model, mai intelegeam....insa asa.... :)

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 11:51 
Neconectat
Site Admin

Deea scrie:
Poate e prea lung termenul limita, si poate multe se gandesc sa mai astepte, ca sa vada "concurenta" sau sa realizeze o bijuterie mai frumoasa cu care sa participe. Si eu vreau sa particip, dar ma gandeam sa mai astept. Poate daca termenul era mai scurt, s-ar fi mobilizat mai multa lume sa trimita, mai repede... nu stiu.

Pai, e drept ca termenul e lung. Numai ca, ma gandesc eu, cu cat raman mai putine zile, cu atat e mai putin timp pentru voturi.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 12:05 
Neconectat

A, da, asa este, uitasem de partea cu votatul :P Oricum, e tentant premiul, sunt sigura ca vor mai aparea destule participante.

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 15:53 
Neconectat

da asa ma gandesc si eu.lumea a zis sa mai astepte sa impresioneze prin creatii, dar au omis partea cu voturile. foarte bine avem un demaraj cei care suntem deja inscrisi ;)

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 16:45 
Neconectat

Locaţie: arad
Si pe mine ma tentat concursul doar ca eu am o nunta in weekendul acela si oricum nu pot pleca de acasa cu bestia mea (prea putini accepta cu animale in pensiuni), asa ca las alte fete sa concureze (nu ca as fi castigat :oops: sunt multe fete mai talentate decat mine)

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 17:12 
Neconectat

Locaţie: Ploiesti
Ziua buna

Ma inscriu si eu in concurs (felicitari pentru initiativa de a reuni pasionatele de "margelit") cu un colier... facut intr-o "noapte alba" (is sigura ca stiti cum e sa te "roada" un model pana il executi).
Colierul e facut din margele negre si crem-sidef cu 3 pandantive din os executate manual de sculptorul Manuro (asa cum se semneaza). De o vreme "mestesugim" impreuna tot ce puteti vedea pe http://www.handmade-bijoux.com (un site care a pornit din nebunia asta frumoasa).
Colierul are extensie la inchidere din lantisor negru.

Sper sa va placa finalul noptii albe...

Imagine
Imagine
Imagine

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 18:06 
Neconectat

!este superb colierul! felicitari! chiar minunat! Succes!

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 18:30 
Neconectat

Locaţie: Constanta
Bine v-am gasit!

As vrea sa particip si eu la concurs. Pentru ca sunt la inceput de drum si nu am foarte multe bijucele facute de mine, mi-a fost usor sa fac alegerea.

Am ales acest colier pentru ca am tinut mult la el si pentru ca a avut o "soarta" cam ciudata. L-am pierdut... M-am consolat cu ideea ca l-a gasit o domnita draguta si-mi poarta cu placere creatia.
Si cine stie... poate acest colier ma va ajuta sa castig in acest concurs...

Colierul "Oaza"
...O oaza in mijlocul desertului. Ciripitul pasarilor si murmurul apelor...

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Am folosit margele din sticla, accesorii metalice de culoarea bronzului, pietricelele ochi de pisica, cristale biconice din sticla, margele-nisip.

Sper sa va placa colierul meu!

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 18:34 
Neconectat

Sa ne placa? :o Dar este absolut demential! imi place la nebunie! Oi fi tu la inceput, dar sa nu te lasi cumva! ai talent :)

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 18:44 
Neconectat

Locaţie: Ploiesti
multumesc, bijouxdemonange

aalina... chiar faina creatia...

Sus

MesajScris: 16 Sep 2009 19:15 
Neconectat

frumoase creatii fetelor, si tare complicate.
ei acu incepe sa apara concurenta, mai multi concurenti mai putine sanse de castig :? bafta la toate

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 22:01 
Neconectat

Fiind o cinefila inraita, m-a inspirat un regizor celebru si un film la fel de celebru: Pisica alba, pisica neagra - Emir Kusturica. O comedie nebuna, nebuna, nebuna! Incurcaturi, casatorii aranjate, jafuri, rapiri, o nunta si o inmormantare in acelasi timp, momente extrem de haioase; desi totul pare un talmes-balmes, povestea este bine inchegata si bine regizata.

Margelutele mele sunt destinate unor persoane vesele si pline de viata. Modelate din lut si pictate manual; insirate pe panglica de organza neagra.

Imagine

Imagine

http://www.margelute.info

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 22:06 
Neconectat

Chris, ador colierul asta! este minunat!

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 22:33 
Neconectat

multumesc, bijouxdemonange! si creatiile tale sunt foarte reusite! iar descrierea... si mai si ;)

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 22:34 
Neconectat

Multumesc frumos Chris!

Mie colierul tau mi se pare genial, de cand l-am vazut prima data! Este super alegerea facuta pentru concurs! ;)

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 22:41 
Neconectat
Site Admin

E foarte interesant colierul, Chris. Numai ca...nu te gasesc in lista de clienti care au comandat in perioada mentionata in regulamentul concursului. De fapt, dupa adresa de mail cu care esti inscrisa aici, nu te gasesc nici in lista de clienti. Da un PM cu numele, te rog!

Sus

MesajScris: 17 Sep 2009 23:12 
Neconectat

v-am trimis :)

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 19:46 
Neconectat

Cum as putea sa particip si eu la concurs.Din pacate nu ma lasa sa incarc poza oricat as incerca :(

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 19:54 
Am si eu o propunere in legatura cu votatul pentru ca mi se pare usor dificil, votezi acum, poate vrei sa-ti schimbi votul si stergi votul de ieri..poate ar fi mai bine ca o saptamana sa fie pentru postat inscrierile pentru concurs si o saptamana pentru voturi, astfel pot fi vazute toate lucrarile si au toate sanse egale de castig.

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 20:15 
Neconectat

Maria Lataretu scrie:
Cum as putea sa particip si eu la concurs.Din pacate nu ma lasa sa incarc poza oricat as incerca :(

pai care e problema? de ce nu te lasa?

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 20:23 
Neconectat
Site Admin

Posteaza, pune povestea, incearca sa pui poza folosind metoda de care s-a tot vorbit aici si daca nu merge, incerc sa o pun eu. Pune fotografia pe photobucket.com, adica o uploadezi acolo, apoi o pui aici cu codul IMG code

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 20:25 
Neconectat
Site Admin

Vizitator scrie:
Am si eu o propunere in legatura cu votatul pentru ca mi se pare usor dificil, votezi acum, poate vrei sa-ti schimbi votul si stergi votul de ieri..poate ar fi mai bine ca o saptamana sa fie pentru postat inscrierile pentru concurs si o saptamana pentru voturi, astfel pot fi vazute toate lucrarile si au toate sanse egale de castig.

Votul este facut tocmai ca se se poata schimba, adica daca azi voteaza cineva concurentul X si maine pune un concurent nou, Y, o bijuterie care ii place acelui votant mai tare, poate schimba votul. Asa ca, pana in ultima zi de concurs, oricine isi poate schimba votul.

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 20:53 
Neconectat

mie mi se pare chiar super ok varianta asta. un singur lucru, sper ca nu se poate vota de mai multe ori de la acelasi ip, ca va dati seama ca asa si-ar vota fiecare creatia.... :lol:

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 22:00 
Neconectat
Site Admin

Nu, nu se poate vota de mai multe ori de la acelasi IP si nici de la acelasi nick. De asemenea, se pot vota mai multe optiuni, chiar toate. Dar o singura data.

Sus

MesajScris: 18 Sep 2009 23:15 
Neconectat

De mica am fost fascinata de culori, materiale, sunete si de cultura africana.Abia mai tarziu am inceput sa o descopar. Probabil ca in alta viata am trait acolo. :)
M-am hotarat sa particip la concurs cu o piesa..creatie proprie...un colier in stil african ..senzual..simplu..care te imbraca prin simpla lui purtare.
Compus din margelute de lemn maro, combinate cu margelutele de nisip albastru baby blue. Poate fi purtat cu o rochie alba lunga diafana la o plimbare pe malul marii.La fel de bine se potriveste cu alte articole vestimentare in nuante de maro. Piesa cu care particip la concurs ma defineste pe deplin...simpla, misterioasa, plina de intelesuri si profunzime.
Daca va place creatia mea acordati-mi votul vostru!
Succes tuturor participantilor si fie ca cel mai creativ sa castige!

Imagine
Imagine

http://pamukajewelry.daportfolio.com/

Ultima oară modificat de Maria Lataretu pe 19 Sep 2009 13:14, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: 19 Sep 2009 00:00 
Neconectat
Site Admin

Am tot fost intrebata, zilele astea, de ce am pus conditia de participare comenzile dintr-o perioada anterioara debutului concursului, ca multe fete ar fi vrut sa participe si ar fi comandat acum. Pai...candva, am mai scris despre asta pe acest forum. Mi-e sila de consursurile care au ca scop...pacalirea clientului, in sensul in care el trebuie sa cumpere acum ca o conditie a participarii. Mi se pare ca este recunoasterea faptului ca organizatorul unui astfel de concurs sta cam prost cu vanzarile si incearca sa fraiereasca doritorii sa cumpere, ca mai apoi, eventual printr-o tragere la sorti, sa desemneze castigatorul unui premiu care se ridica la valoarea adaosului comercial de la o jumatate de comanda. Mie mi-e jena sa fac asa ceva, in primul rand, din respect pentru clienti si, mai ale, pentru ca ma respect pe mine. Ce ma mira este cum de se gasesc participanti la o astfel de abureala, dar...e democratie.
Tocmai asta am incercat sa evit, ideea ca fac acest concurs ca sa determin pe cineva sa comande,
Nu pot decat sa multumesc tuturor clientilor, pentru ca, slava Domnului, inca ne este bine impreuna, sa asigur pe toata lumea, ca incercam sa facem tot ce putem ca sa fie bine si ca reparam intotdeauna ce se mai intampla sa nu fie bine.
Si la urmatoarele concursuri vom proceda la fel, vor putea participa numai clientii fideli ai magazinului, ca o recompensa a faptului ca ne bucuram impreuna de culori, fantezie si de aceeasi pasiune, ca un mic semn de recunostinta.
Va multumesc tuturor si va doresc succes!
P.S. Ca o precizare, sa stiti ca intotdeauna concursurile la care premiul se castiga prin tragere la sorti, sunt reglementate foarte clar in Romania, este nevoie de transparenta, de o comisie care este anuntata si avizata, din care trebuie sa faca parte persoane cu o anumita pregatire, etc.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 253 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]