Maria Shop
Acum este 19 Dec 2017 01:28

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Culorile toamna-iarna, 2012-2013
MesajScris: 10 Sep 2012 21:08 
Neconectat
Site Admin

Locaţie: Sinaia
Marile case de moda propun culori interesante, dupa parerea mea, pentru sezonul in care tocmai am intrat. Portocaliul tare, alaturi de verdele smarald, kaki, rozul ala de fondanta, albstrul regal, culori metalice si culori naturale. Pe unele site-uri de profil am mai gasit si vesnicul mov, unii sunt de parere ca se poarta si galben.
Se poarta teribil peplumul, adica volanasul ala pe sold, care se "monteaza" la orice, de la bluza, sau sacou, pana la palton.
Imagine
Personal, nu ma omor dupa chestia asta, pentru ca am soldurile late si mi se pare ca as arata cam ca precupeata. Dar abia astept sa vad toate balenele, pe la tv, infoiate cu cate un peplum cat mai bogat.
In ceea ce priveste bijuteriile, se continua trendul celor opulente si, atunci cand situatia permite, extrem de incarcate si stralucitoare. Rochiile cu aplicatii bogate, din margele, raman vedete. Desigur, cand un astfel de aranjament ne impodobeste decolteul rochiei, sau umerii acesteia, e de prisos sa spun ca nu mai putem purta alta bijuterie. Ar fi prea mult. Altfel...inele mari, bratari cat de multe, nu neaparat subtiri. Iata cateva bijuterii create de o firma din China...nu radeti, stiu chinezii ce stiu. http://www.alibaba.com/product-gs/58287 ... klace.html
Bijuteriile tribale raman si ele in moda sezonului rece, dar eu cred ca ele nu se demodeaza niciodata. Depinde de stilul nostru si de felul in care alegem sa le purtam.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Culorile toamna-iarna, 2012-2013
MesajScris: 12 Sep 2012 20:10 
Neconectat
Moderatori

Locaţie: Curtici
Interesant si uite asa am mai afalat ceva nou in materie de imbracaminte si bijuterii!!! :)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Culorile toamna-iarna, 2012-2013
MesajScris: 12 Sep 2012 23:24 
Neconectat
Site Admin

Locaţie: Sinaia
Am tot cautat si eu pe internet, ca sa imi dau seama cam cu ce sa ma aprovizionez in continuare. Si m-am gandit ca poate fi util si altora.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]